شماره ثبت :531911
در حال جابجایی
09122031998
09122031998
info@apadanaweb.com
info@apweb.ir

سئو کار کیست ؟!

سئو کار کیست ؟!

امروز می خواهیم به مسئله ای بپردازیم که اصولا فرد سئو کار کیست؟!

اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده درباره این موضوع صحبت کنیم،سئو جنگ رقابتی دیده شدن سایت های مختلف در موتور جست و جو میباشد و مهم ترین سلاح رقابتی،محتوای هر سایت میباشد.همیشه به یاد داشته باشید،محتوا پادشاه است.

 

چرا Seo و چه کسانی به آن احتیاج دارند ؟!

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کاربران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

برای نمایش در بازار رقابت و افزایش دید مشتریان مورد نظر بازار سئو موثر است. مشتریان با جستجوی هدف مورد نظرشان به سرعت به بهترین انتخاب خود برسند. مطمئنا این امر هم برای خدمات دهنده و هم برای کاربر سود دارد. طرف اول محصول خود را به فروش می رساند طرف دوم یا مشتری هم به هدف یا محصول خود دست پیدا می کند.

 

سئو کار حرفه ای کیست ؟!

سئو کاران حرفه ای افرادی هستند که در حوزه فروش اینترنتی (online Sale) و مباحث تبلیغات اینترنتی تخصص و سابقه بیشتری دارند ، و ودر واقع به افراد متخصص در شغل خدمات Seo سایت ، سئوکار حرفه ای میگویند. البته کلمه سئوکار حرفه ای   (Professional Seo Works) و سئو کار در واقع چندان تفاوتی ندارند ، و کلمه سئو کاران حرفه ای و سئو کاران هم چندان از نظر مفهومی و انجام کار تفاوت خاصی ندارد ،اگر شما هم تمایل دارید که یک سئوکار حرفه ای باشید ، لازم هست که مطالعات و بررسی هایتان را در زمینه سئو افزایش دهید ، و سال ها در این زمینه فعالیت کنید ، سئو کار حرفه ای مدرکی نیست که بتوانید با یک دوره آموزشی اون رو بدست بیاورید ، سئو حرفه ای نه در دانشگاهی تدریس میشود و نه در موسسه آموزشی خاصی ، شما خودتون باید با فعالیت و کسب تجربه در این زمینه به این مقام دست پیدا کنید .متخصص سئو سایت و یا متخصص بهینه سازی وب سایت ، در اصل کلمه و مفهوم با سئو کار تفاوت چندانی ندارد ، عده ای تصور میکنند ، متخصص سئو سایت و یا کارشناش حرفه ای سئو سایت با همان سئو کار تفاوت دارد ولی این طور که گفتیم این دو کلمه از نظر مفهوم تفاوتی ندارد و هر دو تقریبا یکسان هست .بازاریابی اینترنتی (Internet marketing) بهترین نوع بازاریابی اینترنتی در جهان هست ، در گذشته شیوه های مختلفی برای بازاریابی وجود داشت مثل : پیامک ، تراکت ، تماس تلفنی ، مراجعه حضوری و… ولی خوب با ورود اینترنت و گسترش علم بازاریابی اینترنتی همه این علوم به سمت بازاریابی اینترنتی در حال تغییر هستند ، و اکثر مجموعه هایی که قبلا مثلا از شیوه های بازاریابی پیامکی (SMS marketing) استفاده میکردند ، الان دارند از شیوه های اینترنتی بیشتر استفاده میکنند .این موضوعات به ما اهمیت نقش سئو کاران و متخصصان سئو رو نشان میدهد ، هر وب سایتی برای این که بتواند پیشرفت کند نیاز به سئو کار دارد ، خال ممکن است این SEO کار مدیر سایت (Site Administrator)  را پشتیبان سایت و یا یک فرد دیگر انجام شود .

حداقل دانش های فنی یک سئو کار در زمینه کاری

محتوا

آشنایی کامل به اصول مقاله نویسی و محتوا ارزشمند90%

ابزار های گوگل

google search consol – google analytics – Google Tag Manager85%

طراحی وب

css – html85%

زبان های برنامه نوسی تحت وب

Java script – Php65%

نرم افزار های گرافیکی

Photoshop – illustrator70%

آشنایی با CMS

wordpress – JOOMLA85%

مواردی که گفته شده فقط به این دلیله که یک فضای ذهنی کلی به شما راجب حوزه سئو داده بشه چرا که ابزار های دیگری هم وجود دارد که روی روند انجام سئو تاثیر بسیار زیادی دارد!

نتیجه گیری

شاید با مراجعه به برخی افراد سئو کار که هدف اصلی آنها فقط کسب درآمد است به این جمله مواجه شویم که ادعا می کنند وبسایت شما را اولین سایت گوگل و موتور های جستجو می کنند و جالب است که تضمین هم می کنند! این ادعا کاملا غیر منطقی و غیر حرفه ای است زیرا اگر افراد آگاه باشند متوجه خواهند شد که نمی شود یک شبه به این نتیجه دست یافت. بالا رفتن رتبه سایت و افزایش ترافیک بازدید کنندگان که از اصلی ترین اهداف متخصصان سئو می باشد خود ملزم تلاش و فعالیت بسیار و امری زمان بر است. مخصوصا برای سایت هایی که به تازگی تاسیس شده اند راحت تر بگوییم “باید جا بیافتند”. موتور های جستجو مانند گوگل دارای الگوریتم های خاص خود هستند که با طی کردن این الگوریتم ها و رعایت قوانین و ضوابط سئو با گذشت زمان فرد سئوکار و کارفرما به نتیجه دلخواه و قابل قبول خود می رسند.

اگر به دنبال سئو هستید چه به دنبال یادگیری و فراگیری و کسب درآمد از آن یا برای ارتقای سایت خود پیشنهاد ما این است که از همین حالا شروع کنید زیرا نیاز بازار امروز است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده نمونه کارها
شارژ گوگل ads