شماره ثبت :531911
در حال جابجایی
09122031998
09122031998
info@apadanaweb.com
info@apweb.ir

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت SEO

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت SEO
سئو سايت و بهينه سازي سايت : به تمامي فعاليت ها و اقداماتي که در جهت بالا بردن رتبه سايت در موتوري هاي جستجوگر مانند گوگل، بينگ, ياهو و ديگر موتورهاي جستجو صورت مي گيرد سئو و بهينه سازي گفته مي شود. امروزه وبسايت هاي زيادي در اينترنت مشغول فعاليت هستند بر همين اساس و با توجه به افزايش تعداد سايت هاي موجود در اينترنت، موتور هاي جستجوگر تصميم گرفتند اصول, استانداردها والگوريتم هايي را طراحي کنند تا توسط آنها سايت هاي مختلف را از نظر قدرت با يکديگر مقايسه نموده و رتبه بندي نمايند با اين کار گوگل يا هر موتور جستجو ديگر مي تواند سايت قوي تر را در صدر نتايج جستجو و سايت ضعيف تر را در پايين نتايج جستجو و زير سايت هاي قوي تر به نمايش بگذارد. هدف تمامي سايت ها اين است که با توجه به اين استانداردها بتوانند در صفحه اول گوگل و موتورهاي جستجو قرار بگيرند و از اين طريق مخاطبان بيشتري را جذب نموده و ميزان فروش خود را بالا ببرند.
هدف از سئو سايت و بهينه سازي سايت چيست؟
مهم ترين هدف سئو جذب مخاطب بيشتر است. جذب مخاطب بيشتر در وبسايت هاي مختلف نتايج متفاوتي را به دنبال دارد به طور مثال هدف از يک سايت فروشگاهي از جذب مخاطب بيشتر بالا بردن ميزان فروش و کسب اعتبار بيشتر براي برند خود است در حاليکه در وبسايت هاي خبري اين موضوع به ارتقاي رتبه الکساي سايت منجر مي شود. البته تنها سئو و روشهاي آن نيست که به افزايش مخاطب کمک ميکند بلکه عوامل موثر ديگري نيز وجود دارد.مراحل سئو سايت و بهينه سازي سايت چيست ؟
سئو شامل دو بخش است :

 • سئو داخلي
 • سئو خارجي

سئو داخلي 30% و سئو خارجي 70% از استانداردهاي ارائه شده توسط گوگل را تشکيل مي دهند.
سئو داخلي خود شامل موارد زير است:

 • محتوا سازي مناسب و بهينه شده
 • کلمات کليدي مناسب
 • قالب سايت و کد نويسي استاندارد آن
 • لينک سازي و لينک هاي داخلي
 • متاتگ ها اعم از تگ عنوان , تگ h2
 • ساختار آدرس و URL مناسب حاوي کلمات کليدي
 • انتخاب مناسب نام براي تصاوير وبسايت
 • نمايش صحيح سايت در تلفن هاي همراه و تبلت ها و ديگر دستگاه ها

يک وبسايت با رعايت اين نکات مي تواند درصد قابل توجهي از سئو سايت خود را انجام دهد.
سئو خارجي اندکي پيچيده تر و مشکل تر است و اصلا فرايند ساده اي نيست زيرا که اگر به صورت اصولي انجام نشود مي تواند صدمات جبران ناپذيري را به سايت وارد آورد. سئو خارجي شامل موارد زير است که همگي در خارج از وبسايت بايد انجام شود.

 • لينک بيلدينگ به معني دريافت لينک از سايتهاي ديگر است که مستلزم محتوا سازي با کيفيت است که از آن جمله مي توان به وبلاگ نويسي, ثبت سايت در دايرکتوري شرکت ها و … اشاره نمود.
 • بازاريابي و فعاليت در شبکه‌هاي اجتماعي :عضويت در شبکه هاي اجتماعي, تبليغات و درج مقالات در اين شبکه هاي پربازديد
 • فعاليت در شبکه‌هاي اشتراک گذاري بوکمارک: اين شبکه ها جزو شبکه‌هاي اجتماعي هستند که کاربران مي‌توانند آدرس صفحاتي که علاقه دارند را ذخيره کنند و با ديگران به اشتراک بگذارند. اين روش مي‌تواند در افزايش ترافيک سايت نيز موثر باشد. شبکه‌هايي چون reddit.com, stumbleupon.com, scoop.it ، delicious.com وجود دارند که با توجه به نوع فعاليت خود مي توانيد در اين شبکه ها عضو شويد.

چرا سئو سايت و بهينه سازي سايت مهم است؟
ترويج سايت در شبکه هاي اجتماعي و جذب مخاطبين اين شبکه هاي پرطرفدار اعم از فيس بوک، توييتر، گوگل پلاس و ديگر شبکه‌هاي اجتماعي
کاربران ممکن است سايت شما در اين شبکه ها نيز به اشتراک بگذارند و از اين طريق مجموعه وسيعي از کاربران از وبسايت شما بازديد داشته باشند. هنگامي که شما يک کليد واژه را در اينترنت جستجو مي کنيد گوگل نتايج حاصل از اين جستجو را به صورت مرتب شده براي شما نمايش مي دهد قطعا شما تمامي اين نتايج را بررسي نمي کنيد و شما و اکثر کاربران اينترنتي تنها ممکن است از چند نتيجه اول گوگل را بازديد نماييد. سئو سايت به شما کمک مي کند که در کلمات کليدي مرتبط با کسب و کارتان در صدر نتايج جستجوي گوگل و ساير موتورهاي جستجو باشيد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده نمونه کارها
شارژ گوگل ads