شماره ثبت :531911
در حال جابجایی
09122031998
09122031998
info@apadanaweb.com
info@apweb.ir

راهنمای شیوه نگارش در طراحی سایت

طراحی سایت روز به روز پیچیده تر می شود و معمولا کار یک شخص نیست . اطمینان از طراحی سازگار و بهینه شده برای رسیدن به اهداف تجاری و ایجاد تجربه های لذت بخش برای کاربران بسیار حائز اهمیت می باشد .

یک راهنمای شیوه نگارش طراحی سایت به ما کمک میکند تا بتوانیم در میان صفحات مختلف سایت یکپارچگی ایجاد کنیم .

آقای لوک کلوم (Luke Clum) استفاده از راهنمای سبک طراحی وبسایت را به عنوان اولین گام در طراحی وب مطرح کرده است و در این مقاله میخواهیم نگاه دقیق تری به چگونگی ایجاد یک راهنمای شیوه نگارش در طراحی سایت مورد استفاده در پروژه های شما داشته باشیم .

راهنمای نگارش طراحی سایت چیست ؟

یک راهنمای شیوه نگارش طراحی وب سایت مجموعه ای از عناصر از پیش طراحی شده ، گرافیک و قوانین می باشد .هم چنین باید از اینکه قطعات جداگانه وب سایت با هم سازگار هستند و در پایان یک تجربه یکپارچه را ایجاد می کنند اطمینان حاصل کنیم .

مراحل ایجاد یک سبک طراحی سایت :

1- انتخاب یک برند (نام تجاری)

ابتدا شما باید یک نام تجاری را بررسی و انتخاب نمایید و بدانید چه چیزی در آن تعریف می شود .شما باید داستان پشت نام تجاری و ارزش های آن شرکت را بدانید .پرداختن به نام تجاری در راهنمای شیوه طراحی سایت بسیار مهم است چرا که از لحاظ دیداری و حسی نماینده آن شرکت یا سازمان می باشد.

اگر شما یک طراح هستید که نمی تواند کد بنویسد می توانید از برنامه فتوشاپ استفاده کنید . اما اگر قادر به نوشتن کد هستید بهتر است از کدهای HTML استفاده کنید .

2- تایپوگرافی (طراحی لوگو)

به گفته الیور اشتاینشتاین (Oliver Reichenstein) ، تایپوگرافی 95 درصد از طراحی وب سایت است. تایپوگرافی یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی بین بازدیدکنندگان و سایت شما می باشد . استفاده از انواع تیترها نظیر H1 H2 H3 H4 H5 H6 ، نوشتن محتوا، تغییرات جسورانه ، استفاده از فونت ها و رنگ.

3- طیف رنگ 

این که انسان ها رنگ و رنگ های مرتبط با مارکهای شناخته شده را درک میکنند باورکردنی نیست . مثلا کوکاکولا ، شرط میبندم که شما الان قرمز می بینید !

یک رنگ اصلی برای لوگوی خود که در وب سایتتان قرار دارد انتخاب کنید . همچنین از رنگ های خنثی مانند سفید ، سیاه و خاکستری برای رنگهای اصلی نام تجاری خود برای برجسته سازی به کار ببرید .

4- طرز بیان 

این می تواند یک مثال ساده در طرز بیان مناسب باشد : به جای بیان “خطای 404” میتوانید بگویید “اوه شما نمیتوانید وارد شوید . خطای 404”. چیزهای کوچک اما مهم .

5- استفاده از آیکون مناسب 

آیکون ها و المان ها قدمت زیادی دارند و بزرگتر از متن و کلمات هستند . استفاده از آیکون های مناسب را در پروژه های خود فراموش نکنید .

6- تصاویر 

تصاویر هزاران کلمه را بیان می کنند .سایت شما باید شامل تصاویری باشد که سبک و جهت وبسایت را تعیین می کند .

7- فرم ها 

فرم ها سایت شما را تعاملی و پویا می کنند و کاربر می تواند داده ها را در آن وارد کند. اطمینان حاصل کنید که فرم ها بازخوردهای احتمالی شامل : پیام های خطا ، هشدار  دهنده ، پیام های موفقیت و … را دارند .

8- دکمه ها 

دکمه ها ترکیبی از رنگ ها ، فرم ها و صدا هستند .

9- فاصله گذاری 

چگونه میتوان فاصله را در راهنمای شیوه نگارش طراحی سایت قرار داد؟فاصله بین عنوان ها ، دکمه ها ، تصاویر ، فرم ها و سایر عناصر را تعریف کنید . استفاده از فاصله گذاری بسیار مهم است زیرا باعث می شود کار شما ساختاریافته و حرفه ای باشد .

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده نمونه کارها
شارژ گوگل ads